A szerencsejáték arra fogékony emberekben függőséget válthat ki. A szenvedélybeteg játékosok túlságosan sok pénzt költenek a játékra. Sokuk eleve hajlamos a függőségre, alkoholisták, vagy száraz alkoholisták, akik lemondanak az italozásról. Sokuknál azonban a függőségre való hajlam egyetlen tünete a játékszenvedély. A szenvedélybetegekben alacsony a kontrollálási képesség. Az áhított élmény eléréséhez egyre gyakrabban kell játszaniuk, vagy egyre több pénzt kell kockáztatniuk, nyugtalanok lesznek, ha megpróbálják a játékkal töltött időt csökkenteni.
Sokszor nagy gondot okoz nekik a játékra költött pénz előteremtése, először elköltik maguk és családjuk keresetét, majd kölcsönkérnek vagy illegális úton szereznek rá pénzt. Ezzel nemcsak saját magukat, hanem családjukat is veszélybe sodorják.
Mindenki ismer olyan történeteket, ahol már a 19. században előfordult a vagyonát elkártyázó, majd öngyilkosságot elkövető jómódú ember, aki ezzel romba döntötte családja jövőjét is és leszármazottai generációkon át megszenvedték tettének következményeit. A közelmúltban pedig nagy feltűnést keltett a vélhetően kártyaadósság miatt saját halálhírét keltő pár.
Különösen nagy veszély fenyegeti a fiatalokat. Az fogadás kóros vágya gyakoribb a tizenévesek körében, mint a felnőtt lakosság körében.. Sokan nem találnak más szórakozási lehetőséget maguknak, és fogadni kezdenek kaszinójátékokon, lóversenyeken, vagy szerencsét próbálnak a nyerőgépeken vagy kaparós sorsjegyeken. Bár elvileg 18 éves kortól játszhatnának csak, maikor már a törvény szerint képesek a saját felelősségükre döntéseket hozni, ezt a szabályt nehéz betartatni.
Nem az a baj, ha valaki szerencsejátékokat játszik, hanem, ha túl sok időt és pénzt pazarol erre. Az idegrendszer egészsége érdekében napi 1-2 óránál többet nem lenne szabad játszani, nemcsak szerencsejátékot, hanem más elektronikus, számítógépes játékot sem. A játékfüggőséget kezeltetni kell.
Magyarországon számos intézmény szakosodott szenvedélybetegek ellátására. A szerencsejáték-szolgáltatók is létrehoztak egy játékfüggőket segítő szolgálatot. Nekik az a céljuk, hogy az emberek szórakozásból játszanak, támogatni akarják a függőségtől megszabadulni kívánókat. Tanácsadó szolgálatuk a megfelelő szakember megkeresésével segíti a betegeket, a hozzátartozók részére is javaslatokat tesz a probléma kezelésére.